Klasik Bağlılığından Vazgeçmeyen Avangart Koltuk Takımları

Geçmişi günümüzle harmanlayan ve modern ev dekorasyonuna nostaljik dokunuşlar yapmamızı sağlayan avangart ürünler, son yılların trendleri arasındadır. Bunlardan biri olan avangart koltuk takımları, salon alanlarına kattığı yenilik ve gösteriş ile tüm dikkatleri üzerine çekmektedir.

Zenginliğin ve şıklığın ön plana çıktığı avangart mobilyalar günümüz modasına uygun stillerde tasarlanır. Ancak klasik bağlılığından vazgeçmeyen bu ürünler hem klasik ev dekorasyonunda hem de çağdaş dekorasyon stillerinde rahatlıkla kullanılabilir.

Avangart Koltuklarla Salon Tasarlamanın Püf Noktaları

Avangart salon dekorasyonu için yaşam alanının büyüklüğü önemli değildir. Ancak önemli olan doğru ölçülerde koltuk takımı seçimi yapmaktır. Tercih edilen avangard mobilyanın salonda sıkışık ve karmaşık gözükmesi göz yoran bir dekorasyona sahip olmanıza sebep olabilir.  Bu nedenle salonun trafiğini engellemeyecek ölçülerde ürün seçimi öncelikli dikkat edilmesi gerekenler arasındadır.

Avangart koltuk takımı ile kontrast yaratacak mobilya ürünlerine yer verebilir, yaşam alanında bütünlük yaratabilirsiniz. Açık renk mobilyaların yanına daha koyu renkli yemek odası takımları tercih edebilir, aksesuarların desteğiyle de salon alanlarında kontrast oluşturabilirsiniz.

Klasik mobilya çizgilerini kullanan avangart koltuk takımı ürünlerine modern dokunuşlar yapmak istiyorsanız kumaş ve desen seçimi konusunda yenilikçi olabilir, sıra dışı kırlent kullanımıyla tarzınızı yansıtabilirsiniz. İlgi çekici ve göz alıcı renkleri kullanarak koltuk takımını yaşam alanınızın en iddialı parçalarından birine dönüştürebilir, mobilya döşemeleri ve duvar renkleriyle bu uyumu tamamlayabilirsiniz.

Konforun unutulmadığı avangart koltuklarda rahat oturma alanları kurgularken aydınlatma ürünleriyle doğru ışığı yansıtabilirsiniz. Evin tümüyle bütünlük yaratacak avangart koltukları modern aksesuarlarla zenginleştirebilir, retro izler taşıyan ürünler de kullanabilirsiniz.Perdelerin ve halıların seçiminde avangart mobilya takımlarını destekleyecek ürünlere yer vermeli, uygun desenlere sahip kumaşlarla uyumlu bir tarz oluşturmalısınız. Yarattığınız havaya farklı bir atmosfer katmak istiyorsanız desenli fontlara odaklanabilir, duvarlarınızı duvar kağıdıyla kaplayabilirsiniz. İhtişamlı ve iddialı yaşam alanları tasarlamanıza imkan tanıyan avangart dekorasyon sayesinde salonlarınızda farklılık yaratabilecek ve misafirlerinizi büyüleyebileceksiniz.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir