Art Deco Koltuklarla Salon Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Karakteristik özelliklere sahip olan art deco, kendisini artık mobilya tasarımlarında da hissettirirken, modern evlere yenilik katan bir sanat akımı olarak popülaritesini arttırıyor. 1920’li yıllarda Fransa’da ortaya çıkan bu sanat akımı, ev dekorasyonunda cesur davranmamıza olanak tanırken, gün geçtikçe evlerde daha fazla hakimiyet kuruyor.

Modern tasarımın öne çıktığı art deco ürünlerde, el işçiliği ve materyal kullanımı dikkat çekerken art deco tasarımlar salon alanlarında diğer ürünlerden rol çalıyor. Ev dekorasyonunda klas bir hava yaratmak isteyenlerin tercihi olan art deco mobilyalar, çağdaş ve kendine has çizgileri, kalitesiyle diğer mobilyalardan rol çalıyor.

Art Deco Koltuklarla Salon Alanlarına Çağdaş Dokunuşlar Yapın

Art deco koltuklar belirgin olarak geometrik desenlere sahip parlak kumaşlardan ve keskin hatlardan oluşur. Oval, üçgen gibi geometrik desenlere sıklıkla rastladığımız art deco dekorasyonda ince işçilikler de dikkat çeker. Ayrıca bu tarzın vazgeçilmezi olan antrasit, siyah gibi koyu tonlar, salon alanlarında hakimiyet kurabilir.

Hem büyük metrekareli salon alanlarında hem de loft dairelerde kullanılabilecek olan art deco koltuk takımları, kişiye ve mekana özgü tasarımlar yapılmasına olanak tanıyor. Mermer detaylarla büyük bir uyum yakalayan art deco koltuklar için bu materyalden üretilen aksesuarlar sıklıkla tercih edilir. Ayrıca mekana derinlik katan aynaların üçgen, oval gibi geometrik desenlere sahip olması da dekorasyonu destekleyecektir.

Lüks bir stil benimseyenlerin de severek kullanacağı art deco koltuklarda öne çıkan süslemeler sayesinde modern yaşamın ihtişamı yansıtılabilir. Simetrik düzenlemelerin öne çıktığı art deco dekorasyonda çelik ve cam gibi modern materyallere sahip aksesuarlar da kullanılabilir. Teknik ilerlemeden ilham alan art deco koltuklarla uyum yakalayan aydınlatma ürünleri, salonların odak noktasını bu koltuğa çevirecektir. Art deco koltuk ürünleri sadece estetik duruşu ile değil, dayanıklılığıyla da yaşam alanlarının iddialı mobilya ürünlerinden biri olmuştur. Senelerce kullanılacak bu koltuklar modern yapıya kolay uyum sağladığından modası da geçmeyecek ürünlerdir. Bu nedenle evinize zamansız bir güzellik sunan art deco koltuk gruplarından alarak, hayal ettiğiniz dekorasyonu kurgulayabilirsiniz.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir