Home office çalışma ortamı nasıl olmalıdır?

Zor süreçler geçirdiğimiz bu dönemde home office olarak çalışıyorsanız sizlere veriminizi arttıracak dekorasyon önerilerimiz var. Çalıştığınız alandaki renkler, objeler ve daha birçok detay aslında konsantrasyonunuzu derinden etkiliyor. Peki evde çalışma alanı nasıl dekore edilir?

Evinizde home office olarak çalışmaya devam edecekseniz çalışma masanızı mutlaka ışık alan bir noktaya yerleştirin. Pencere kenarı bunun için uygun olacaktır. Böylece gün ışığı sizi sürekli zinde tutar ve bilgisayar ekranlarının yaydığı ışığı bir nebze iyileştirir.

Çalışma koltuğunuzu iyi belirlemek belki de bu konuda en önemli nokta. Mobilya modelleri içerisinde seçim yaparken konforlu ürünler tercih ederek sırt ağrılarının önüne geçebilirsiniz. Mobilya renklerini dinlendirici soft tonlarda kullanmanız dikkatinizi daha kolay toplamanızı sağlar.

Çalışma alanı nasıl dekore edilir?

Home office dekorasyonu oluştururken fazla ve göz yorucu objeler kullanmaktan kaçınmalısınız. Minimal detaylar ile dikkatinizi dağıtacak unsurları yok etmelisiniz. Çalışma odanız veya çalışma alanınız için tercih edeceğiniz mobilyaların işlevselliği son derece önemli. Çalışırken işinizi kolaylaştıracak, sizi rahat ettirecek ve en önemlisi sağlığınızı olumsuz etkilemeyecek mobilyalar almalısınız.

Home Office çalışma şeklinde herhangi bir mesai saati bulunmadığı için gece sürecini de düşünerek etkili aydınlatmalar kullanabilirsiniz. Loş ışık veren abajurlar veriminizi düşürebilir.

Çalışma alanınızda spor ve rahat mobilyalar bulunduğu için salonunuzda avangart koltuk modelleri kullanabilirsiniz. Böylece hem spor hem de şık detaylara sahip bir ev elde edebilirsiniz.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir