Modern Evler İçin Mobilya Modelleri ve Dekorasyon Önerileri

Yaşam alanınızda çağı yakalayan, kusursuz bir stil yaratmak istiyorsanız sadece mobilya seçimine özen göstermeniz yeterli olmayacaktır. Aydınlatma sistemlerinden renk şeması seçimine, perde desenlerinden dokulara, aksesuarlardan küçük detaylara kadar her bir faktörün hesaba katılması, sizi kusursuz dekorasyona sahip evlere götüren adımlar arasındadır. Ev dekorasyon önerileri sayesinde evinizde köklü değişiklikler yapabilir, yaşam alanınızı hayal ettiğiniz gibi tasarlayabilirsiniz.

Evinizi Güneşin Rengiyle Isıtmayı Deneyin

Modern dekorasyonun en önemli özelliklerinden biri motivasyona sahip, iyi hissettiren bir atmosfer yaratmasıdır. Bu nedenle güneşten ilham alan tasarımlar ve pozitif enerjinin yüklü olduğu yaşam alanları oluşturmak için evinize sarı dokunuşlar yapabilirsiniz.

Eklektisizm Esintileri Kullanın

Seçmecilik anlamına gelen eklektisizm kısaca bahsetmek gerekirse farklı dekoratif akımların tek bir yaşam alanında birbiriyle uyumlu kullanılmasıdır. Günümüzü en iyi özetleyen akımlardan biri olmasıyla öne çıkan eklektisizim sayesinde klasik ev dekorasyonu ile modern sanatsal parçaları birleştirebilir, oryantal desenli döşemelerle rustik ögeleri bir arada kullanabilirsiniz.

Sıra Dışı Parçalar Kullanmaktan Çekinmeyin

İddialı ve sıra dışı tasarımlar, modern dekorasyonun vazgeçilmezleri arasında yer alıyor. Evinizde kendinize has bir tarz katabileceğiniz sanat eserleri ve aksesuarlar, çağdaş dekorasyonların önemli adımlarından biri oluyor.

Endüstriyel Aydınlatma Ürünleri

Endüstriyel dokuya sahip duvarlar ve aksesuarlar, doğru ışıklandırmalarla beraber kullanıldığında modern evlere çarpıcı dokunuşlar yapıyor. Siz de borularla uzatılan endüstriyel tasarımları kullanabilir, sokak lambalarına benzeyen aydınlatma ürünlerine yer verebilirsiniz.

Geri Dönüşüm Değil; İleri Dönüşüm

İlhamını geri dönüşümden alan ileri dönüşüm tamamen kullanıcının hayal gücüne göre değişen ürünleri modern mobilya modelleri üzerinde denemenize olanak tanıyor. Örneğin eski valizleri kullanarak bir sehpa yapabilir, dikiş makinasını bir aksesuar olarak kullanabilirsiniz.

Yeşilliği Unutmayın

Evinizde zamansız bir estetik yaratmak için bitkilerden azla vazgeçmemek gerekir. Önemli dekorasyon ögelerinden biri olan bitkiler modern ev dekorasyonunu daha canlı kılacak unsurların başında gelir.

Kendinize Dinlenme Alanları OluşturunHayatın stresinden ve hızlı giden hayat akışından bir süre uzaklaşıp, kendi kendinize kalacağınız dinlenme alanları oluşturmak modern evlere huzur katacaktır. Klasik berjerler, abajurlar ve duvar dekorasyon ürünleri ile hayal ettiğiniz dinlenme alanına kavuşabilirsiniz.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir