Hygge Konsepti Evler İle Konforlu Salonlar

Hygge dekorasyon stili sıcak, konforlu ve rahat alanları ifade ediyor. Evinizde her zaman samimi bir ortam yaratmak ve huzur verici detaylar ile sakin yaşam alanları oluşturmak için hygge konsepti kullanabilirsiniz. Peki bu konseptin detayları nelerdir?

Aydınlatmalar, bu konseptin vazgeçilmezidir. Ancak aydınlık bir ışık bu stile uyum göstermiyor. Loş ışıklar, farklı lambaderler ve ev içerisindeki tablo vb. eşyaların üzerine yerleştirilen küçük led ışıklar ile hygge konspt oluşturabilirsiniz.

Mobilya modelleri spor ağırlıklı tercih edin

Konsept konfor üzerine kurulduğu için genellikle mobilya modeli olarak spor ürünler tercih edilir. Büyük yastıklara sahip yumuşak koltuklar ile rahat bir stil oluşturabilirsiniz. Minimalizm bu konseptin olmazsa olmazıdır. Gereksizeşyaları ortadan kaldırmanız gerekir. Kargaşa oluşturmadan eve uyumlu tonlarda birkaç obje kullanabilirsiniz.

Amaç sakin ve huzurlu bir alan yaratmak olduğu için obje olarak hoş kokulu mumlar ve oda kokuları sunabilirsiniz. Böylece evinize geldiğinizde rahat koltuklarınız ve huzurlu kokularınız ile dinlenmenin tadını çıkarabilirsiniz.

Dokulara Yer Verin

Yumuşaklığı ve rahatlığı ortaya çıkaran koltuk şalları ve dokulu battaniyeler seçerek hygge konsepte damga vurabilirsiniz. Açık tonlar tercih etmek daha ferah bir görünüm sağlayacaktır. Nötr renkler ve dokunduğunuz yumuşak dokulu eşya ve mobilyalar dairenizi gerçek bir ‘ev’ haline getirecek.

Doğal Detaylara Yer Açın

Evinizde olabildiğinde cam detaylar tercih edin. Plastik kullanımdan kaçınarak hasır, ahşap, cam ve dokuma detaylar kullanabilirsiniz. Bu eşyalar hem daha sağlıklı hem de daha doğal.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir