Ev Dekorasyonunda Yeşil ve Ahşap Birleşimi

Ev dekorasyonu için her sene yeni trendler baş gösteriyor. Ancak bu trendler içerisinde öyle iyi bir ikili var ki, hem muhteşem bir dekorasyon elde etmenize hem de renkleri ile iyi hissetmenize yardımcı oluyor. Peki nedir bu kombinasyon? Tabii ki yeşil ve ahşap uyumu!

Yeşil renk ile daha enerjik alanlar yaratın

Yeşil bizleri her zaman mutlu eder. Doğayı anımsatır. Evlerimizde yeşil detaylara şans vermemiz gerekir. Fon perdeler ya da duvar kağıtlarında son dönemin modası yaprak desenlerini kullanabilirsiniz. Böylece her zaman taze ve yenilenmiş hissedebilirsiniz.

Canlı yeşillere yer açın

Evinizde yeşil renkli objeler kadar canlı bitkilere de yer açabilirsiniz. Büyük yeşil yapraklı çiçekler size güzel bir rutin olabilir. Onların bakımını yaparak keyifli zamanlar geçirebilirsiniz.

Yeşile en yakışan detay ahşap

Ahşap ve yeşil birleşimi önceden beri sevilerek kullanılıyor. Evinize seçeceğiniz mobilyalarda ahşap ayaklı ya da orta sehpalı tercihler yaparak bu güzel birleşimi siz de elde edebilirsiniz. Aynı zamanda doğal kütük görüntülü yan sehpalar ile salonunuzu ferah, doğa ile özdeş bir ortama dönüştürebilirsiniz.

Yastık kılıflarında dokuma etkisi

Artık tüm mobilyalarda ürün ile aynı renge ve yapıya sahip yastık kılıfları tarih oluyor. Bunun yerine mobilyalar ile kontrast renkte yastıklar kendini gösteriyor. Evinizde uygulayacağınız yeşil konsept için örme detaylı ve yeşil baskılı ürünleri kullanabilirsiniz. Farklı desenler ile salonunuzu bir anda bambaşka görebilirsiniz.

Dokuma püsküllü kilimler ile bütünlük yaratınTabii ki püsküllü kilimleri unutmadık. Yeşil ahşap dekorasyonun en güzel ve tamamlayıcı parçaları kilimler. Açık krem rengi püsküllü halılar bu dekorasyon stiline çok yakışıyor. Çok büyük ve her yeri kapatacak halılara gerek yok. Bunun yerine daha minimal kilimler ile gereksiz fazlalığı yok edebilirsiniz.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir